Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 yıl önce dizi sahnesiyle muhalefete seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde parti grubuna hitaben yaptığı konuşmada muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

DİZİNDEKİ TEKRARLAR HATIRLANDI

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sık sık atıfta bulunan Erdoğan, 2004’te yayınlanan “Sayın Bakanım” dizisiyle muhalefeti hedef almıştı. Erdoğan, “Bizim zamanımızda bir ara bu konuları işleyen bir dizi geldi aklıma. Ülke, aday tantanasından politika metninin bozguna uğramasına kadar Aktör diyor ki, ‘Muhalefetin amacı iktidara gelmek değil mi? Türkiye’de muhalefetin amacı iktidar olmak değil, iktidar olmaktır. İktidar olmak iktidar olmaktan iyidir, aynı maaşı alırsınız, sorumluluk almazsınız” diyor. sözlerini kullandı.

“Sayın Bakan” dizisinden bir kare

“KARA MİZAHTA NASIL YAŞADIĞIMIZA ÖRNEK”

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhalefetin en üst temsilcisi ve en güçlü aday alternatifi olan Kılıçdaroğlu’nun idrak seviyesinin ne kadar büyük olduğunu gösteren bu örnek bile kara mizah içinde yaşadığımızın bir örneğidir. adaylığa niyetlendi sıfat aramak yerine sondaki ünlemi anlamadan sloganı haline getirdi.Memleketin her işine muhalefet adayı sloganını bulmak artık bize düşüyor. , Bay Kemal yerine Bay Kemal diyoruz.”

DİZİNİN KONUSU

Sayın Bakanım, 2004-2005 ortalarında yayınlandı. İngiliz siyasi komedi dizisi Yes Bakanı’nın Türkçe versiyonu 14. bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin başrollerini Haluk Bilginer, Kenan Işık, Ali Sunal ve Haldun Dormen oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu