Haber

Sebahat Tuncel: HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim!

Kobanê davası kapsamında tutuklu bulunan eski DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, cezaevinden seçim açıklaması paylaştı. Tuncel, “Biz HDP’yiz, Yeşil Sol Parti’yiz, EMEP’iz, TİP’iz! Hayatı biz inşa edeceğiz” dedi.

Tuncel, “Cinsiyetçi, milliyetçi ve dinci bir anlayışa karşı özgürlükçü ve eşitlikçi bir anlayışı örgütlemek hepimize tarihi bir sorumluluktur.”

Her seçimin değerli olduğunu ancak bu seçimin Türk siyaseti açısından kritik bir değere sahip olduğunu belirten Tuncel, “Bu süreçte ben değil biz bir değil çok olmalıyız, kutuplaştırıcı değil, birleştirici olmalıyız” dedi.

Sebahat Tuncel’in mesajı şöyle:

“Herkese merhaba, Her seçim değerlidir elbette ama bu seçim Türk siyaseti için çok kritik ve herkes bunu bilerek hareket etmelidir. Özellikle biz sosyalistler.

Bu süreçte ben değil biz, bir değil çok, kutuplaştırıcı değil, birleştirici olmalıyız. Cinsiyetçi, milliyetçi ve dinci bir anlayışa karşı özgürlükçü ve eşitlikçi bir anlayışı örgütlemek hepimize düşen tarihsel bir sorumluluktur.

Seçimlere 40 gün gibi kısa bir süre kala tartışmaları sonlandırmak ve harekete geçmek gerekiyor.

HDP’miz, Yeşil Sol Partimiz, EMEP’imiz, TİPİMİZ! Hayatı inşa edeceğiz. Emek ve Özgürlük İttifakı’na bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kazanacağımıza inanıyorum! Jin Jiyan Azadi!” (HABER MERKEZİ)

savur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu