Yaşam

Bilge Yılmaz kimdir, kaç yaşındadır? Bilge Yılmaz’ı Merak Edenler

Vatandaşlar arama motorlarında Bilge Yılmaz ismini aratıyor. Bilge Yılmaz ismi, iddiaya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar tarafından gündeme geldi. Bilge Yılmaz kimdir, kaç yaşındadır? sorular cevaplandı. İşte Bilge Yılmaz’ın hayatına dair sorular ve cevaplar…

Vatandaşlar tarafından aranan Bilge Yılmaz’ın ismi gündemde yerini aldı.

Bilge Yılmaz Hayat

Bilge Yılmaz, Erzurum’da tanışan çiftin oğlu olarak Balıkesir’de dünyaya geldi. Babası matematik öğretmeni, annesi ressam ve Kültür Bakanlığı’nda yöneticiydi. Ailesinin mesleği gereği yurdun çeşitli şehirlerinde yaşadı. İlköğrenimine Ankara’da Ergenekon İlköğretim Okulu’nda başladı ve İstanbul’da tamamladı. 1981 yılında Galatasaray alt yapı grubuna seçildi ancak eğitimi nedeniyle futbolu devam ettiremedi. Lise eğitimine İngilizce eğitimi nedeniyle Kadıköy Anadolu Lisesi’nde başlamış daha sonra Nişantaşı Anadolu Lisesi’ne geçiş yapmıştır.

Bilge Yılmaz Kariyer

Yüksek eğitimini Boğaziçi Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi’nde tamamlayan Bilge Yılmaz, 1998 yılında Wharton School’da iktisat alanında akademisyen olarak göreve başladı. 2021 yılında Türkiye’ye döndü. döneminde Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak fizik alanında çift anadal yapmaya başladı. Her iki branştaki eğitimini Temmuz 1991’de tamamlayarak mühendis ve fizikçi ünvanlarını aldı.

Bilge Yılmaz Siyasi Kariyeri

İYİ Parti’ye girmeden önce Yurt Partisi’nde Parti Meclis Üyesi olarak siyasete atıldı. Nisan 2021’de Türkiye’ye bir gezi için geldiğinde ülkenin durumunu gördü ve tecrübesini siyasette değerlendirmeye karar verdi. Muhalefet partileri ile görüştü, Ekim 2021’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanı oldu. Küme Başkan Yardımcılığına atanan Erhan Usta’nın ardından 23 Aralık 2021’de UYGUN Partisi Ekonomi Politikaları Genel Başkanı olarak atandı.

haber-ulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu