Haber

Güneydoğu Anadolu’da sağanak yağış bekleniyor, Doğu Karadeniz’de fırtına bekleniyor

Güneydoğu Anadolu’da sağanak yağışların beklendiği, Doğu Karadeniz’de ise fırtına beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyden kuvvetli rüzgar, akşam saatlerinden itibaren ise fırtınanın (saatte 40-70 kilometre) sağanak ve zaman zaman sağanak yağışlı geçeceği belirtildi. bölgenin batısında, kuzeyinde geceleri ve zamanla çok kuvvetlidir. Adıyaman civarında, Diyarbakır’ın kuzeyi ve batısı ile Batman ve Batman’ın kuzeyinde kuvvetli (metrekare 21-75 kilogram), ağır (metrekare başına 76-100 kilogram) olacağı tahmin ediliyor. Şanlıurfa.

Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında, pazartesi sabahı ise doğusunda etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Şiddetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmeleri, çatıların uçması, ulaşımın aksaması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması ve önlem alınması rica olunur.

Doğu Karadeniz için fırtına uyarısı

Doğu Karadeniz’de rüzgarın akşam saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu, sabah saatlerinden itibaren ise batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-50) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği iddia ediliyor. saatte 75 kilometre).

Fırtınanın yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu